Apartments Galic
DEUTSCH
ENGLISH
CZ / SK
- popis objektu
MAGYAR
POLSKI
A3 Studio
A5
A6 LUXUS + garden
A10  XXL
Vesna House, Orij
Jelena, Orij
FotoAlbum
INFO !!!
A3 Studio-Apartman
A6 Kuhinye
Omiš (tal. Almissa, lat. Onaeum) je mesto v chorvátskej Splitsko-dalmatínskej župe. Má takmer 16 000 obyvateľov a je známym turistickým centrom. Mesto leží necelých 30 km juhovýchodne od Splitu. Stretávajú sa tu pohoria Mosor a Omišská Dinára. Rieka Cetina tu vytvára na mnohých miestach pred svojím ústím v Omiši hlboký a malebný kaňon. Rieka veľmi ovplyvňuje teplotu mora na tamojších plážach.
Omiš bol osídlený ilýrskymi kmeňmi a neskôr Rimanmi, stal sa oporným bodom neretvanských pirátov, ktorí boli veľmi obávanými protivníkmi na mori. Rieka Cetina, ktorá ústí v Omiši do mora bola pre pirátov strategickým miestem. Kostol sv. Michala z roku 1629 je na hlavnej ulici starej časti mesta. Nad kostolom je posledná zachovalá časť mestského opevnenia Peovica. V nadmorskej výške 311 m sa nachádzajú trosky pevnosti Starigrad. Na rozvoj mesta mala v minulosti vplyv susedná Poljičská republika, ktorú zrušil až Napoleon roku 1807. Za zmienku ešte stojí kostol sv. Petra na Priku z 9. storočia.Rezervacije:A3 & A3+1 Studio-Apartmán (24-27m²)
kuchyně, koupelna, balkon, výhled na moře
2 osoby = 40 EUR/den
3 osoby = 45 EUR/den
4 osoby = 50 EUR/den
SLEVY: Juni/September = 30 EUR/Den

A5 Apartman (42m²)
kuchyně, ložnice, obývací pokoj, TV/SAT, koupelna, balkon
3 osoby = 50 EUR/den
4 osoby = 55 EUR/den
5 osoby = 60 EUR/den
6 osoby = 65 EUR/den

SLEVY: Juni/September = 40 EUR/Den


A6 Apartman (100m²) + Zahrada
obivaci pokoj, 2 loznice, kuhinye, 2 koupelny,

50m² zahrada, Grill , TV/SAT, DVD, Hi-Fi
4-6 osoby = 100 EUR/den
+1 osoby = +10 EUR/den

SLEVY: Juni/September = 75 EUR/DenA10 Apartman XXL (120m²)
obývací pokoj s TV/SAT, 3 ložnice, koupelna,

malý WC, kuchyně, možnost 2 přistýlky

terasa + balkon + vyhled na more

 6-8  osoby = 100 EUR/den
+1 osoby = +10 EUR/den

SLEVY: Juni/September = 75 EUR/Den


Apartman Jelena, ORIJ (70m²)
NOVO!!! 2012!!!

kuchyně, 2x ložnice, obývací pokoj, TV/SAT, koupelna, zahrada
4-5 osoby = 75 EUR/den
+1 osoby = +10 EUR/den

SLEVY: Juni/September = 50 EUR/Den


Transport z letiště max. 8 osoby = 50€ (one way)
Turistická taxa v ceně

Apartmány se nachází na samém okraji letoviska Duće, u vjezdu do Omiše, 200m od moře a 300m od velkých písečných pláží. Vzdálenost 20km od Splitu. Možnost dopravy hostů z letiště nebo autobusového nádraží v Omiši nebo Splitu zdarma. Apartmány jsou postavené v roce 2004. V bezprostřední blízkosti je autokemp GALEB se širokou turistickou nabídkou. Všechny apartmány mají kuchyni a koupelnu. V blízkosti objektu (200m) se nachází prádelna a velké obchodní centrum s masnou a rybárnou. V letovisku je množství restaurací s rybími specialitami a specialitami na grilu. V kaňonu řeky Cetiny se nachází výletní místo "Radmanove Mlinice", kde můžete přímo u řeky okusit dalmátské speciality za zvuků živé dalmátské hudby.


Rekreace a služby v okolí:

  moře: 200 m pláž: 300 m
  restaurace: 200 m obchod: 150 m
  tržnice: 800 m směnárna: 150 m
  centrum letoviska: 800 m tenis: 200 m
  volejbal: 300 m minigolf: 800 m
  bowling disco: 800 m
  půjčovna kol: 200 m půjčovna loděk: 200 m
  vodní skútr: 200 m motorový člun: 200 m
  vodní lyže windsurfing: 200 m
  jachting: 200 m rafting: 200 m
  potápění: 900 m hlavní silnice: 150 m

 


Jazykové znalosti: 

DEUTSCH + ENGLISH

 

Omiš

Četné pláže a zátoky, středomořská flora, bohatá kulturní a gastronomická nabídka, čerstvý vzduch a průzračně  modré moře činí Omišskou Riviéru dokonalým útočištěm pro ty, kteří hledají oddech od moderního životního rytmu. Překrásná řeka Cetina a její kaňon, skalnaté krásky pohoří  Dinara, Mosor a Babnjaca, prastaré olivové háje a vinohrady i blízké střednědalmatské ostrovy tvoří dohromady prostředí neuvěřitelné krásy. Pro ty, kteří vyznávají aktivní dovolenou, je Omiš vskutku dokonalou destinací. Rafting na řece Cetině, volné lezení, potápění, rybolov, horolezectví, pěší turistika v přírodě, windsurfing, to jsou jen některé z aktivit, které jedinečná Omišská Riviéra nabízí svým návštěvníkům.


Památky
Původně bylo město důmyslným obranným komplexem, bylo obehnáno hradbami (z kterých se zachovali už pouze ty jižní) a pevnostmi. Jednou z nejvýznamnějších památek je stará pirátská pevnost nacházející se na vrcholu nedaleké hory. Toto místo poskytovalo skvělý přehled o případných blížících se nepřátelích a v případě potřeby bylo možné odtud svrhnout na město kamení, které by město zničilo a tím zabilo i nepřátele. K tomu ale naštěští nikdy nedošlo.Další pevností je pak benátská Mirabela z 13. století, která i nynějším návštěvníkům poskytuje kouzelný pohled na celou tuto úchvatnou krajinu. Mezi další pamětihodnosti pak patří místní kostelíky. Vlastní střed města tvoří hlavní náměstí, piazza, rozkládající se mezi západní a východní městskou branou. Hlavní ulice byla po staletí tzv. Fošala (na místě někdejšího příkopu), je však současně i hlavní tranzitní silnicí, a tak se běžný každodenní život přenesl do sousední uličky kypící životem, s vinnými sklípky, kavárničkami, restauracemi a obchody.

Patron
Patronem města je svatý Jan Nepomucký, který byl svržen z Karlova mostu do Vltavy. Na jeho počest se také koná vždy 16. května koná Den města Omiš. Během celého týdne pak probíhají oslavy spojené s koncerty a procesími. Dalším festivalem je v srpnu konaná Rybářská noc kdy se zájemci mohou zúčastnit nočního rybolovu.